USA - Colorado. Garden of the Gods

Tym razem będzie krótko i głównie obrazkowo. Trochę dlatego, że zdjęcia mówią same za siebie, a trochę dlatego, że tutaj akurat nie wspinaliśmy się - a chyba szkoda!


Garden of the Gods to park położony w okolicy Colorado Springs, na południe od Denver. Warto odwiedzić go nawet wtedy, gdy nie planujecie się wspinać. Choć jest stosunkowo niewielki, to robi wrażenie!

Droga do Colorado Springs.


Natomiast jeśli planujecie się wspinać, oczywiście odsyłam do Mountain Project. Piaskowcowa skała Ogrodu Bogów oferuje wspinanie o zróżnicowanych trudnościach. Są tu zarówno trady, jak i drogi obite. Miłośnicy spadania na crash pady również znajdą coś dla siebie ;)


Do Garden of the Gods zajechaliśmy troszkę przypadkiem, nie mając żadnych planów wspinaczkowych, w drodze na południe stanu Colorado. I choć był to marzec upał dawał się we znaki. Spacer po parku dał nam nauczkę numer 1. Nigdy nie wychodź z samochodu bez co najmniej 1,5 litrowej butelki wody na głowę (tudzież psi łepek).


Po krótkim ale wyczerpującym spacerze wróciliśmy więc do busa i - jak wszyscy normalni turyści - objechaliśmy resztę skał samochodem. Zwiedzanie w stylu amerykańskim zaczęło do mnie przemawiać :)

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square